• Anna Smajkiewicz-Grzybek

Zakup mieszkania na rynku wtórnym

Zaktualizowano: sie 12

Kupno nieruchomości z rynku wtórnego dla siebie lub na cele inwestycyjne – pod wynajem.

Czynniki, które wpływają na naszą decyzje związana z kupnem nieruchomości to:

- cena,

- lokalizacja,

- metraż i układ funkcjonalny

- standard wykończenia.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując na rynku wtórnym nieruchomość pod wynajem, jakie są wady i zalety mieszkań z rynku wtórnego?


Największym atutem jest oczywiście możliwość wprowadzenia się od razu, bez większych prac remontowych i wykończeniowych. Daje nam to czas na zgromadzenia środków na remont.

Lokalizacja. Kolejnym atutem jest dostępność, która sprawia, że nieruchomość z drugiej ręki można kupić nawet w centrum miasta.

Również cena lokali z rynku wtórnego - z reguły - jest niższa. (Z początkiem 2020 roku według danych Otodom.pl cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym i wtórnym nieznacznie różniła się od siebie. Za metr nowego mieszkania trzeba zapłacić więcej niż za metr kwadratowy mieszkania używanego, pochodzącego z rynku wtórnego).

Infrastruktura. Lokale na rynku wtórnym często "otoczone" są juz dobrze rozbudowaną infrastrukturą. Możemy wiec liczyć na bliskość sklepów, placówek publicznych, szkół i dobrej komunikacji.

Czas. Nie kupujemy tzw. "dziury w ziemi". Budynek jest oddany do użytkowania co za tym idzie, zaczynamy spłacać kredyt mniej więcej w momencie zamieszkania, unikając zwiększonych kosztów miesięcznych utrzymania.

Znajomość otoczenia. Mamy możliwość zapoznania się z otoczeniem, wiemy jaki jest stan obecny, który diametralnie raczej się nie zmieni. Nie snujemy domysłów na temat przyszłych sąsiadów, zmiany widoku z okna czy akustyki.


15 wyświetlenia0 komentarz